سخنی با خوانندگان محترم

 

با سلام و احترام خدمت تمامی عزیزانی که به بنده افتخار می‌دهند و به نوشته‌هایم سری می‌زنند.

در آغاز لازم می‌دانم از بزرگوارانی که محبت می‌کنند و با نظرات ارزشمند خود بنده را دلگرم می‌کنند،‌ تشکر کنم.

و البته از برخی دوستانی که ادب و شئون اخلاقی را در فضای مجازی به فراموشی می‌سپارند،‌ گلایه نمایم!

اما مواردی پیرامون این وبلاگ و‌ مطالب آن مطرح است که نیاز به توضیح و تذکر دارد:

ابتدا اینکه، نه این وبلاگ وبلاگی سیاسی است و نه نگارنده‌ی آن اهل سیاست! هدف از ایجاد این وبلاگ،‌ نگارش مطالب روزمره ای است که ذهن بنده را به خود مشغول کرده است و نیز داشتن ارتباط با دوستان و نزدیکان.

در مورد مطالبی که در مورد بازداشت دو تن از ارحامم در وبلاگ قرار دادم توجه به چند نکته لازم است:

1) در دنیای حقوق، اعتقاد بر این است که بدترین مجرمین هم نیاز به دفاع دارند،‌ چرا که وی نیز حقوقی دارد که به صرف مجرم بودن، نباید‌ نادیده انگاشته شود و تلاش برای محکوم نشدن مجرم به مجازاتی بیش از آنچه مستحق است، ضروری است. چه رسد به این دو تن که تنها متهم هستند و نه مجرم!

2) در مورد برخوردهای صورت گرفته در ماجرای این بازداشتها، گذشته از شائبه‌ی مطرح شده مبنی بر سیاسی بودن آن، به اعتقاد بنده اصل این بازداشتها غیرمنطبق با ضرورت مذکور در قانون انجام گرفته است و برخی رفتارهای انجام شده نیز برخلاف ضوابط قانونی صورت گرفته است(که جای بحث از آن اینجا نیست). به همین خاطر نیز بنده در کنار سایرین به عنوان یک تحصیل کرده‌ی حقوق، این موارد را به مقامات قضایی، شفاها و کتبا منعکس و لزوم رعایت کامل قانون را متذکر شده‌ام.

3) قطعا رفتارهای صورت گرفته با مهیمنی‌ها،‌ موجبات رضایت برخی از دوستان غیر همفکر با ایشان را فراهم آورده است، اما جای بسی تاسف خواهد بود اگر این خوشحالی نه از سر عدالت‌خواهی بلکه از پس سیاسی گری ایشان باشد. (امیدوارم زمانی برسد که ظلم را حتی نسبت به دشمنانمان هم نپسندیم، که این بود منش امامان مذهب ما).

4)  از برخی دوستانی که عمدتا احساس نوعی تکلیف دینی،‌ ایشان را به جانبداری مطلق از یک جریان سیاسی در تمام شوون آن وامی‌دارد، تنها یک درخواست دارم: افکار،‌ گفتار و کردار خود را در کنار افکار،‌ گفتار و کردار امامان معصوم(ع) قرار دهید و اگر آن را مطابق با آن نیافتید،‌ شجاعانه کنار بگذاریدش.

در پایان نیز ضمن تبریک به عزیزان موافق و مخالفی که با ایجاد وبلاگ، سعی در ایجاد بستر مناسب برای ارائه‌ی نظرات خود و دیگران در فضای به اصطلاح مجازی دارند،‌ از ایشان استدعا دارم اجازه ندهند این وبلاگها به ابزاری برای معدودی فرصت طلب بی اخلاق تبدیل گردد.

 

/ 24 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزاده

سلام بزرگوار خودت رو ناراحت نکن... برای خواندن بحثی بین من و سهراب ، بین نگاه و اندیشه ، بین دل و عقل و ....دعوتید

سید

با سلام قبلا پیامی برای شما نوشته بودم ولی انتشارش را من ندیده بودم به نظر من شما تاالان آدم با ادبی می آئید ولی دائی ناصر شما بی ادبانه می نوشت به وبلاگش مراجعه کنید و نظراتش را بخوانید من برایش پیام می گذاشتم ولی خیلی بی ادبانه و بی منطق جواب میداد حتی گاهی توهین می کرد بهتراست مراجعه کنید و ببینید و از ائمه نوشته اید ببینید رفتار دائی شما به رفتار ائمه کوچکترین شباهتی دارد منتظر جواب شما هستم

راه سبز امید

دوباره می سازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش ستون به سقف تو می زنم اگر چه با استخوان خویش

جامه دران

دکتر برو ما هواتو داریم.برو با پنجاه تا نوار! راستی برخی آقایون از کی اسمشون رو الناز و آزاده و ...گذاشتن[نیشخند]

الناز جان واقعا واست متاسفم که یک همچین افکاری رو داری احتمالا گرگانی نیستی تا این خانواده رو بشناسی. با این که این همه ظلم رو میبینی باز هم از ظالم دفاع میکنی؟

محسن

راستی اسم وبلاگت خیلی سیاسیه ها: سلام(روزنامه سلام)

رضا

شما همه خانواده تان سیاسی هستید . حالا می شود که بگویی با سیاسیت کاری نداری . تو که به بهانه دایی حرافت سیاسی می نویسی .

جامه دران

دکتر بنویس ما چشم براهیم برادر !

سید

با سلام آقای صفائی جواب ندادید به نظر شما کار دائی شما توهین هست یا خیر حرف کلی فایده ای ندارد با خودتان سرراست باشید حب و بغض را کنار بگذارید ماشاالله حقوق خوانده اید متشکر می شوم

سید

با سلام متن جواب شما را دریافت کردم سپاسگزارم جواب خوبی بود نظر قبلی بنده پیش از خواندن جواب فرستاده شده شما بود متشکرم