لطفا خانه دارویی گرگان را تخریب کنید!

لزوم تخریب فوری خانه دارویی گرگان

در چند روز اخیر، خبر تخریب خانه دارویی(از آثار دوران پهلوی اول، واقع در محله باغ شاه(قدیم) گرگان) به عنوان یکی از آثار ملی ثبت شده در گرگان واکنشهای و اعتراضات زیادی را به دنبال داشت. در پاسخ به این منتقدان بی کار و جنجال طلب درخصوص تخریب آثار ملی تذکر درخصوص چند نکته لازم است:

اول اینکه خانه دارویی متعلق به اوایل دوره پهلوی اول است و برای توجیه تخریب این اثر ملی همین مسئله کافی است. اصلا چه لزومی دارد ما برای حفظ آثاری که مربوط به دوران ظلم و طاغوت است اصرار کنیم؟! باید این آثار تاریخی را هرچه سریعتر تخریب کنیم و خودمان آثار باستانی جدیدی مطابق با ارزشهای روز جامعه بسازیم. اصلا بنده اعتقاد دارم کل منطقه‌ی موسوم به "باغ شاه" باید خراب شود و لازم است شهردار محترم برای لکه دار کردن حیثیت رضا شاه خائن، آن محله را به توالت عمومی تبدیل کنند تا هم جایگاه شاه ملعون و آثار یادآور آن دوران معلوم بشه و هم مشکل سرویسهای بهداشتی شهر حل بشه.

نکته دیگه اینکه اصلا خونه خرابه ای که سال به دوازده ماه روش رو مل انگور پوشونده به درد چی میخوره؟! می‌زنیم خرابش میکنیم، جاش یه ساختمان شیک میزنیم و برای حفظ ارزش فضای سبز هم میدیم روی ساختمان مل انگور نقاشی کنن! بهتر از این؟!! بازم میخواین اعتراض کنین؟!

بعدشم من توی عکسها دیدم یه حیوون نجس (سگ) تو این خونه هست! باز می‌گین چرا تخریب؟!!! دلیل از این بهتر؟! اصلا شهرداری برای اینکه راحت بشه، تخریب خونه رو بسپاره به افراد خبره و کارکشته‌ی مبارزه با سگ گردانی! اونا به خون سگ تشنه ان میزنن محله رو صاف می‌کنن به خاطر همون سگه!

از همه بدتر و تاسف برانگیزتر اینکه اصلا این خونه نماد شیطان پرستی است و طراح این خونه فراماسون بوده! نشان به این نشان که یک علامتی در گچبری قسمت فوقانی پنجره‌ی بالای درب ورودی جنوبی وجود داره که تداعی کننده‌ی علامت "تک چشم" به عنوان یکی از بارزترین نمادهای فراماسون‌ هاست!! (البته باید یکی دو ساعت رو گچ بری خیره بشین تا وقتی نگاهتون محو شد و فشارتون افتاد، شاید بتونین این علامت رو تصور کنید!!!) ( این دلیل آخری برای تخریب خیلی جاها کاربرد داره).

البته بنده اعتقاد دارم باید انصاف داشته باشیم فلذا این انتقاد عزیزان رو که چرا با بیلهای مکانیکی میخواهند این خانه را تخریب کنند کاملا وارد می‌دانم، چون بالاخره این ساختمان یک اثر ملی است و به جهت جایگاه و اهمیت آثار تاریخی لازم است، ساختمان با احتیاط کامل و به صورت دستی تخریب بشه! (شاید گنجی، زیر خاکی ای، چیزی...)

و آخرین توصیه‌ی برادرانه ی این حقیر به مدافعان دروغین آثار ملی- فرهنگی این است که در فضای کنونی، که کشور در التهاب و اندوه پایان دوران طلایی ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد به سر می‌برد و فضای جامعه به آرامش نیاز دارد، لازم است مردم و مسئولین اتحاد خودشان را حفظ کنند!

در شرایطی که "احمدی نژاد (توسط خودش) به عنوان آخرین اثر فرهنگی ایران در فهرست آثار فرهنگی جهانی ثبت شده است"  آیا اساسا نباید در تعریف "اثر فرهنگی" تجدید نظر کنیم؟!!! و یا شاید بهتر باشد تمام هم و غم خود را صرف حفظ این اثر گرانبهای اخیر کنیم؟!!!!!!

.

.

 

.

حاجی این قائله ختم به خیر شد... اون طرح تخریب امامزاده نور چی شد‌؟‌!!!...

 

/ 6 نظر / 160 بازدید
مهرک

ترسم این قوم که بر دردکشان می‌خندند بر سر کار خرابات کنند ایمان را متشکرم

قار قار

اول متن ات میخواستم بهت هرچی از دهنم در باید بگم ، آخر متن را که خوندم دیدم طنز نوشتی ، خوب هم نوشتی مرسی یا علی

قار قار

اول متن ات میخواستم بهت هرچی از دهنم در باید بگم ، آخر متن را که خوندم دیدم طنز نوشتی ، خوب هم نوشتی مرسی یا علی

عطیه

دارم مطمئن میشم که قدمم خیره. آخه هر وبلاگی میرم یا چند وقت قبل من رفته ، یا چند وقت بعد ورود من میره.

عطیه

خیلی جالب مینویسین

غزاله

سلام..متن شوخي بود يا جدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟