سیزده به در!

سیزده به در!

خلاصه بعد از چند ماه استراحت مطلق در قرارگاه پلیس راه استان در نقش معاون افسر نگهبان،‌ حوصله فرمانده قرارگاه از ما سر رفت و گفت برای طرح نوروز از بیستم اسفند برم پاسگاه نوکنده! اونهایی که پلیس راه استان خدمت کردن میدونن پاسگاه نوکنده بدترین پاسگاه پلیس راه برای خدمت کردنه چون حجم کاریش خیلی بالاست. چه برسه که طرح نوروز هم باشه! خلاصه اینکه حدود یک ماهی میشه نوکنده هستم. توی ایام عید گاهی از 6 صبح تا 11 شب با یکی دو ساعت استراحت گشت زنی داشتیم. ما هم مثلا در نقش افسر گشت بودیم. طرح نوروز هم امروز تمام شد اما فعلا خبری از برگشتن به قرارگاه نیست.

در ایام عید چند شبی که گشت زودتر تمام می‌شد منزل اومدم تا اینکه دیگه خود فرمانده پاسگاه از رو رفت و سیزده به در که همه نیروها آماده باش بودن من رو فرستاد مرخصی. ما هم با اقوام اَبی همسر مکرمه تصمیم گرفتیم بریم جنگل و سیزده رو به در کنیم.

اولش برنامه گذاشتن برن النگ دره ولی من با تجربه ای که از سالهای قبل داشتم گفتم النگ دره روز سیزده به در قیامت میشه و اگر برنامه اینه ما نمی‌آیم. خلاصه اینکه حرف مارو نشنیدن و با اینکه ساعت 7 صبح راه افتادن به سمت النگ دره از شدت شلوغی راهشون رو به سمت جنگل توسکستان عوض کردن. وقتی برنامه عوض شد ما هم راهی شدیم به سمت توسکستان و به خاطر اینکه توی شلوغی توسکستان گرفتار نشیم تصمیم بر این شد که بریم به جنگلی که پشت روستای خیرات که در غرب جاده توسکستان قرار داره.

جای شما خالی جنگل بسیار زیبایی بود و هوا هم بسیار مطلوب و جمعیت سیزده به دری ها هم قابل تحمل. همه‌ی اینها را گفتیم تا به اینجا برسیم....

متاسفانه وقتی در این جنگل زیبا کمی قدم زدیم متوجه موضوعی اسفناک ‌شدیم.... در هر چند قدم تنه درختان جوانی مشاهده می‌شود که قربانی تیزی تبر ناجوانمردانی شده اند که زخم هایی جبران ناپذیر بر این حیات سبز زده اند. تعداد درختانی که در جای جای این جنگل قطع شده بودند بیش از حد انتظار بود. ظاهرا یه عده دارن تدریجی این درختهارو غارت می‌کنن. نمی‌دانم مسئولین محیط زیست از این موضوع خبر دارند یا نه؟! دل انسان از این بی‌رحمی به درد می‌آد. این عکس رو که گرفتم نیگاه کنین؛ بشمارید چند تا درخت بریده دیده می‌شه؟! فکر می‌کنم تا چند وقت دیگه همین درختهای باقی مانده هم قطع بشه:

 عکس متاسفانه آپلود نشود فعلا!!

بگذریم، غروب موقع بازگشت ترافیک بسیار سنگینی به سمت جاده اصلی وجود داشت. حتی جاده اصلی جلین به گرگان هم ترافیک خیلی بالایی داشت و همکاران پلیس راهی ما که در آماده باش کامل بودند به شدت مشغول روانسازی ترافیک در محور توسکستان بودند. اگه خدا بخواد این اولین و آخرین سیزده به دری بود که من سرباز هستم! امروز 20 فروردین هم 355 روز است که من سربازم!!!

 

/ 5 نظر / 76 بازدید
امیررضا

شما با این کارا توشه آخرت جمع می کنی!! خدمت خلق می کنی!! بارک الله[نیشخند][نیشخند][گل]

آرش

هستیم داداش ... زیر سایه شماییم دیگه ... سربازی که پارسال تموم شد ... شما که ترخیص شدین و رفتین من تا 5 تیر موندم و معاف شدم

یه دوست

دوست سایبریی من وبلاگتو خوندم خیلی خوب بود اما چرا دیگه نمی نویسی؟ تو فیس بوک اکانت داری اقایه حقوقدان؟