نوشته های پلیس راهی

با زندگی 24 ساعته در پلیس راه همه نوشته های شده پلیس راهی!

اجرای مرحله دوم از قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی تاثیر قابل مشاهده ای بر کاهش این تخلفات داشته... برای من که مدتی گشت نامحسوس نرفته بودم جالب بود؛ با اجرای این مرحله و اعمال نرخ های جدید جریمه ها، افزایش چند برابری تعداد راننده هایی که برای صحبت کردن با تلفن همراه کنار جاده توقف می‌کنند کاملا احساس میشه... نکته جالب دیگه اینکه با اطلاع رسانی های گسترده‌ی انجام شده در این مدت، رانندگان متخلف خیلی راحت تر از قبل اشتباهات خودشون رو می‌پذیرند و کمتر بحث و جدل می‌کنند(البته من اینطور احساس می‌کنم).

با این همه باز هم در جاده ها شاهد تخلفات عجیب و غریب زیادی هستیم؛ از حرکت خلاف جهت در لاین سرعت بزرگراه گرفته تا تخلفات حادثه ساز دیگه....

چند نکته برای اینکه کمتر جریمه شوید و رانندگی ایمن تری داشته باشید:

الف)‌ همیشه "اصل" مدارک لازم را به صورت کامل همراه داشته باشید؛ این مدارک برای خودروهای سواری عبارتند از؛ 1ـ گواهینامه 2ـ کارت ماشین 3ـ بیمه شخص ثالث 4ـ معاینه فنی برای خودروهایی که 5 سال از زمان تولید آن گذشته است و برای خودروهای عمومی؛ علاوه بر مدارک فوق: 5ـ کارت سلامت 6ـ عندالاقتضا دفترچه رانندگی 7- مجوز تاکسی یا آژانس و...

ب) تمام سرنشیان خودرو، چه عقب و چه جلو، کمربند ایمنی را ببندید.

ج) در مناطق مسکونی ( چه در جاده اصلی و چه در جاده فرعی) به علائم "حداکثر سرعت"، "سبقت ممنوع" و خطوط ممتد وسط راه توجه کافی داشته باشید. این مناطق با توجه به اینکه معمولا محل تصادف با عابرین پیاده هستند از حساسیت بالایی برخور دارند. در استان گلستان در اکثر مناطق مسکونی پل هوایی وجود دارد و این نشانه‌ی خوبی است برای اینکه بدانید کجا باید بیشتر احتیاط کنید. در مناطق مسکونی (مثلا تقی آباد، قرق و...) سعی کنید سرعتتان از 80 تجاوز نکند و الا احتمال جریمه شدنتان وجود دارد.

د) همیشه از سالم بودن چراغهای جلو (مخصوصا در شب) و چراغهای عقب و ترمز و راهنما اطمینان حاصل کنید.

ه) اگر در شب مشاهده کردید وسیله ای تک چراغ از شانه راهی که مسیر شماست (به صورت خلاف جهت می‌آید) بنا را بر این بگذارید که این وسیله یک تراکتور است نه موتور سیکلت!!!

ی) آخرین و مهمترین توصیه اینکه اگر شب هنگام در مقابل خود هیچ نوری مشاهده نمی‌کنید احتمالا یک موتور سیکلت بدون چراغ دارد به سمت شما می آید....!!!! پس همواره منتظر خطر باشید!!!

/ 2 نظر / 31 بازدید
علی قامتی

سلام وبلاگ خیلی جالبی داری به من هم سر بزن راستی خدمات سایت برای شما 25% تخفیف داره مرسی